Kredyty bez Bik – na czym to polega?

Pod tajemniczym skrótem BIK kryje się Biuro Informacji Kredytowej. Instytucja ta zajmuje się gromadzeniem oraz udostępnianiem informacji dotyczących wszelkich zobowiązań kredytowych osób fizycznych oraz działalności gospodarczych na terenie kraju. BIK działa dla polskiego systemu bankowego w kwestii rzetelności w spłatach zobowiązań finansowych osoby ubiegającej się o kredyt. Obecność w bazie BIK może zwiększyć szanse na kredyt, pod warunkiem, że wcześniejsze zobowiązania kredytowe były spłacane bezproblemowo.

Kredyt bez BIK – czy istnieje takie rozwiązanie?

Bardzo często kredytobiorcy starając się o kredyt lub pożyczkę, boją się, że z powodu złej historii w bazie BIK mogą mieć negatywnie rozpatrzony wniosek. W wyszukiwarce można spotkać tysiące wyszukiwań haseł : jak wziąć kredyt bez bik? Niestety, nawet jeśli uda się znaleźć instytucje, która nie sprawdza kredytobiorcy w Bik-u, to na pewno korzysta z innych systemu sprawdzających rzetelność. Istnieją także takie bazy danych jak EFIF czy KRD.
Obecnie każda instytucja lub bank korzysta z systemu weryfikacji zobowiązań kredytobiorców – zobacz na http://www.bezbiku.net.pl. Jeśli uda się znaleźć kredyt bez sprawdzania w którejś z wymienionych baz danych, to na pewno będzie on na niską kwotę lub z wielkimi odsetkami oraz ubezpieczeniem.

Informacje dostępne w bazach danych to nie koniec świata!

Jeśli trafi się na jakąś atrakcyjną ofertę kredytu lub pożyczki, to nie warto jest z niej rezygnować. Czasami z powodu złej historii kredytowej sprzed lat, a obecnemu stałemu wynagrodzeniu za pracę, istnieje szansa na pozytywne rozpatrzenie wniosku. Niektóre banki udzielają pożyczek patrząc na obecną sytuację kredytobiorcy oraz na to czy zobowiązania zaciągnięte w przeszłości, pomimo trudności zostały spłacone.

Warto jednak dbać o pozytywną historię kredytową na zaś, nigdy nie wiadomo kiedy w życiu będzie ona nam pomocna w trudnej sytuacji. Budowanie zdolności kredytowej to jak budowanie marki. Jeśli jest rozsądnie prowadzona, w przyszłości będzie procentować zaakceptowaniem wniosku o pożyczkę.

 

Author: biurogetek.com.pl